Ağustos Atölyeleri

Akademi Nar, korona virüs dolayısıyla evlerimize kapanıp kaldığımız yaz günlerinde, edebiyat seminerleri dışında, online atölyeleriyle de sizi alıp dünyanın bin türlü haline götürüyor, kültür ve sanat iyileştirici gücüyle gündeme renk katıyor.

Atölyelerini yedi yılda binlerce kişiye taşıyan Onur Caymaz’ın büyük emeğiyle bu bahar, biri tümden yepyeni bir içerikle donatılmış dört farklı atölyemiz gündeme geliyor.

13 Ağustos 2020, Perşembe (20.00) – Şiire Dokunmak
Caymaz ile şiirin kıyılarından suyun diplerine doğru yolculuk. Şiir nedir, neden var, olmasa ne yapardık? Şiir okumadan olur mu? Şiirin işlevi var mıdır; anlamak mı, duymak mı; kırmızıya dokunabilir, ekşiyi görebilir miyiz? Görmek – bakmak. Şiir konuşmak mıdır, sayıklamak mı ve daha nicesi… Üstelik etkileşimli sürprizlerle…

14 Ağustos 2020, Cuma (20.00) – Anlatmanın Büyüsü
Caymaz ile bu kez yazınsal anlatının peşinde… Anlatmak nedir, nasıl anlatılır? Hikâye ve romanın temel dinamikleri. Konu nedir? Alice ile Ömer Seyfettin, Kemal Tahir ve Nabokov. Saçını taradı mı diyeceğiz yazarken saçları taradı mı? Peki ya evrende bir tarağın yeri nedir? İzle, gör – duy, dinle- dökül… Etkileşimli sürprizlerle.

17 Ağustos 2020, Pazartesi (20.00) – Bakmak Görmek
Sanat nedir, aslında sanat diye bir şey var mıdır? Peki ya herkes yapıyor, herkesin en iyi olduğu konudur: Yorumlamak. Nedir yorumlamak? Yorum ve aşırı yorum. Baktığımız zaman görür müyüz? Ya görürsek, bakmış mıyızdır? Caravaggio’dan Nedimeler’e; İncil’den uçsuz köşelere, yine etkileşimli bir macera. Devam ediyoruz.

Katılım bedeli 100 TL’dir.

*

İletişim için: info@akademinar.org – 0542 495 35 96

Post navigation